POSADŹ ŻONKILE- stwórz Pola Nadziei

I dołącz do akcji na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi.

Żonkilowe „Pola Nadziei” są znakiem jednoczącym społeczeństwo z osobami cierpiącymi, uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do 2013_pola_nadzieii003refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

„7 listopada 2013r. w Naszej Szkole odbyła się akcja na rzecz Fundacji „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Uczennice z klasy I B- Emilia i Natalia wraz z szkolnym pedagogiem- p. Agnieszką Cieślik, sadziły cebulki kwiatowe przed budynkiem WSA, z których na wiosnę wyrosną żonkile- symbole nadziei. Kwiaty zostaną sprzedane. Dzięki zdobytym w ten sposób funduszom, pomożemy nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinom w żałobie. Pod opieką hospicjum przebywa stale 30 nieuleczalnie chorych dzieci z całego województwa podlaskiego.

Do pomocy przy sadzeniu cebulek przyłączył się również mężczyzna, pracujący obok. Bardzo zaangażował się we współpracę. Wszyscy uczciwie pracowali mimo kiepskiej pogody. Wszystko przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Teraz możemy tylko czekać do wiosny na efekty naszej pracy.”

Emcia