ALO na 14 dniowym obozie szkoleniowym w Czerwonym Borze

23 czerwca po zakończeniu roku szkolnego wyjechaliśmy z pod budynków naszej szkoły do Czerwonego Boru na obóz 14 dniowy gdzie pod czujnym okiem instruktorów Grom Group mieliśmy przyjemność przejść szkolenie dla klas mundurowych. W trakcie trwania szkolenia nauczyliśmy się wielu przydatnych umiejętności (podstawy nurkowania, topografii, samoobrony, walki w ręcz, wiązania węzłów ), radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w ciężkich warunkach pogodowych. Czas umilił nam przyjazd policji, która zapoznała nas z testem sprawności fizycznej , która jest niezbędna aby dostać się do pracy w policji. Niezbędnym elementem całego obozu były zajęcia wysokościowe pod czujnym okiem instruktora Piotra. Mogliśmy zejść z 3 piętra na lince oraz zjechać na tyrolce. Testem naszej odwagi były zajęcia terenowe, gdzie musieliśmy spędzić noc w okopach oraz szałasach przygotowanych samodzielnie przez nas. Dzień rozpoczynała poranna zaprawa, z której zawsze wracaliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Dużą odskocznią od zajęć fizycznych była nauka języka angielskiego używana w wojsku. Pod koniec obozu odbyły się rewalizacje sportowe pomiędzy szkołami. Każda szkoła musiała przejść sprawnościowy tor przeszkód. Pierwsze miejsce u dziewcząt jak i u chłopców zajęła reprezentacja naszej szkoły. 10 dnia mogliśmy zwiedzić zakład karny w Czerwonym Borze. Najważniejszym punktem całego szkolenia była strzelnica, na której mogliśmy wypróbować naszą celność czteroma rodzajami broni. Podsumowaniem całego obozu była pętla taktyczna, gdzie musieliśmy wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Dnia 6 lipca po rozdaniu certyfikatów oraz wyróżnień pełni pozytywnych wspomnień wróciliśmy do domów.
Angelika Niedźwiecka
Natalia Wykowska