WIZYTA W JW ŁOMŻA

W dniu 25 lutego 2019r uczniowie klas drugich Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, w ramach zajęć stawili się w jednostce wojskowej w Łomży, gdzie pod okiem doświadczonych żołnierzy mogli poznać różnego rodzaju uzbrojenie będące na wyposażeniu Wojska Polskiego. Kontakt ze sprzętem wojskowym nie ograniczył się tylko do pokazów multimedialnych. Uczniowie na pięciu odrębnych stanowiskach sami mogli poczuć wagę poszczególnych jednostek broni długiej, sposób jej obsługi, „wygodę” i ciężar kamizelek taktycznych, hełmów wojskowych, sprawdzić działanie noktowizora, a także dowiedzieć się z czego złożone są racje żywieniowe „w pigułce”, które przydzielane są żołnierzom podczas zajęć w terenie.