Pocztówki po angielsku i niemiecku

28 lutego uczniowie klasy 2B Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w podsumowaniu projektów realizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża z okazji 600-lecia nadania Łomży praw miejskich pod patronatem Pana Mariusza Chrzanowskiego Prezydenta Miasta Łomży.  W ramach projektu „600 Postkarten zum 600. Jubiläum der Stadt Łomża” nasi uczniowie wysłali kartki z pozdrowieniami w języku niemieckim i angielskim do swoich kolegów i koleżanek mieszkających w Chorwacji oraz nakręcili film o szkole. Partnerzy korespondencyjni ze szkoły Primary School of Retkovec w Zagrzebiu przygotowali dla nas własnoręcznie wykonane pocztówki. Opiekunami projektu w naszej szkole były pani Aneta Grodzicka i pani Iwona Czaplicka. Opiekunką uczniów ze szkoły w Chorwacji była pani Ksenija Todorovic. Przedsięwzięcie było dla wszystkich ciekawym doświadczeniem oraz nową formą nauki języka obcego.