Sprawni jak żołnierze

W dniu 14 marca 2019r w ramach specjalistycznych zajęć sportowych uczniowie klas II Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego zmierzyli się z elementami testu sprawnościowego, który przechodzą kandydaci do służby wojskowej. Nad sprawnym i właściwym przebiegiem poszczególnych zadań czuwali instruktorzy (żołnierze) z 1 Batalionu Obrotny Terytorialnej 13 Pułk Piechoty Lekkiej w Łomży. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas biegu wahadłowego (10mx10m), skonów tułowia leżąc („brzuszki”) oraz wykonując ugięcia ramion w podporze przodem na ławeczce („pompki”). Przebieg całego testu odbywał się w zdrowej, uczniowskiej rywalizacji. Na koniec instruktorzy poinformowali w jaki sposób można poprawić swoje umiejętności w zakresie poszczególnych konkurencji sportowych.