KLASY MUNDUROWE W PSP W ŁOMŻY

W dniu 04 kwietnia 2019r uczniowie klas drugich Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz klasy pierwszej Akademickich Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży (profil mundurowy), w ramach specjalistycznych zajęć sportowych, gościli w progach kolejnej formacji mundurowej. Tym razem odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, gdzie dowiedzieli się o trybie, zasadach i kryteriach naboru do straży pożarnej. Mogli poznać nowoczesny sprzęt, którego używają funkcjonariusze straży pożarnej podczas wielu akcji, nie tylko gaszenia pożarów, ale również podczas działań ratowniczych na miejscu wypadków drogowych, skażeń radioaktywnych, ratownictwa wodnego. Strażacy przedstawili również pojazdy służbowe, tzw „wozy bojowe” oraz ich wyposażenie. Zaprezentowali działanie sprzętu niezbędnego do cięcia karoserii pojazdu podczas wypadku raz do wyważania drzwi pomieszczeń. Na koniec uczniowie byli świadkami alarmu ćwiczebnego, podczas którego strażacy szybko i sprawnie zjechali na metalowych rurach łączących pomieszczenia służbowe z pomieszczeniami garażowymi. Pokaz ten był „wisienką na torcie” całej wycieczki.

Dziękujemy za zaproszenie.